
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 6 A |
| Operating Supply Voltage | 7.2 V |
| Max Power Dissipation | 1.25 W |
| Max Supply Voltage | 8 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 1.25 W |
| Max Output Current | 4 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 14 ns |
| Element Configuration | Single |
| Propagation Delay | 14 ns |
| Channel Type | Synchronous |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 10 ns |
| Rise Time | 10 ns |
| Nominal Supply Current | 500 µA |
| Number of Drivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| High Side Voltage | 33 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 277
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79152
Ext.Price$0.79152
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79152 | $0.79152 |
| 10 | $0.63562 | $6.35620 |
| 25 | $0.58013 | $14.50325 |
| 50 | $0.52948 | $26.47400 |
| 100 | $0.48325 | $48.32500 |
| 300 | $0.45974 | $137.92200 |
| 500 | $0.43737 | $218.68500 |
| 1000 | $0.41283 | $412.83000 |
